Stomatolog cennik

Przykładowe ceny usług za leczenie stomatologiczne

Stomatologia

Cennik usług


Licówki kompozytowe 300 zł
Wypełnienie zęba 150 zł
Scaling + piaskowanie 150 zł
Scaling + piaskowanie + lakierowanie 200 zł
Lakowanie 1 zęba 50 zł
Korona porcelanowa 500 zł
Proteza szkieletowa 1000 zł
Proteza szkieletowa ( acetel) 1 200 zł
RTG zęba – 30 zł
Zestaw do wybielania zębów ( szyny + preparat ) 450 zł.

Protezy zębowe, protetyka


W tym tekście wskażę na kilka elementów prawidłowego funkcjonowania protez zębowych. Wielokrotnie pacjenci po utracie zębów stałych z różnych powodów takich jak próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, parodontoza itp. lekceważą konieczność uzupełnienia tych braków. Nic bardziej błędnego. Utrata nawet jednego zęba (głównie są to zęby szóste) może spowodować trudno odwracalne zmiany. Pacjenci są zdania, że braki w uzębieniu które są niewidoczne niczemu nie przeszkadzają. Otóż w tym przypadku może nastąpić tzw. bierne wyrzynanie zęba przeciwstawnego (zwiększanie długości tego zęba), które jest nie do odwrócenia. Następuje również przemieszczanie się zębów sąsiednich, obnażanie tych zębów sąsiednich prowadzące często do utraty ich żywotności. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie nawet pojedynczego braku zęba.

Istnieje wiele metod uzupełniania braków.
1. Most Metoda ta polega na oszlifowaniu zęba sąsiedniego, nałożeniu na niego korony i dowieszeniu brakującego zęba lub zębów.
2. Most AET W ten sposób można uzupełnić tylko jeden brakujący ząb. Wykonujemy ubytki w sąsiadujących zębach w których są umieszczone umocowania do uzupełnianego zęba.
3. Implant Uzupełninie braków za pomocą implantu zamocowanego w tkance kostnej. Jeśli brakuje więcej niż 1 ząb możemy zastosować uzupełnienia ruchome, protezy osiadające lub szkieletowe ( metalowe lub acetalowe ) Najczęściej popełnianie błędy przez pacjentów przy wykonywaniu protezy ruchomej jest zaniedbanie polegające na braku przychodzenia na wizyty korekcyjne.

Pacjenci często męczą się adaptując do się do nowego uzupełnienia a wystarczyła by jedna wizyta korekcyjna aby od razu maksymalnie zwiększyć komfort użytkowania protezy. gii.

napis umów wizytę numer telefonu do dentystki w Konstantynowie